GINOP-5.1.5-16-2017-00020
Együtt a munkavállalásért Somogy megyében

Somogy megyében 2017. október 1 napjától indult el a GINOP-5.1.5-16 „Nem állami szervezetek munkaerő-piaci szolgáltatásainak támogatása” elnevezésű programban, melynek célja a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat által biztosított munkaerőpiaci eszközök hatékonyságának növelése személyre szabott szolgáltatások révén. Az „Együtt a munkavállalásért Somogy megyében” címet viselő projektet három civil szervezet az ALTERNATÍVA Komplex Szolgáltató Egyesület – mint konzorciumvezető -, a Debreceni Rehabilitációs Közhasznú Egyesület, a Tolna Megye Ifjúságáért Alapítvány, valamint a KÉZMŰ Fővárosi Kézműipari Közhasznú Nonprofit Kft és a Somogy Megyei Kormányhivatal együttműködésében valósul meg.

A projektben a munkaerőpiacról tartósan távol lévő álláskereső, illetve inaktív személyek egyénre szabott munkaerőpiaci szolgáltatások révén kaphatnak segítséget, hogy visszataláljanak a munka világába. Minden programrésztvevő számára – kompetenciáinak felmérést követően – egyénre szabott fejlesztési terv készül, megtörténik az egyéni munkaerőpiaci adottságoknak megfelelő célállás kiválasztása, majd különböző álláskeresést elősegítő és munkaközvetítést tartalmazó szolgáltatások nyújtásával az elsődleges munkaerőpiacon történő elhelyezkedés segítése.

A projektben 4428 fő részesülhet különféle munkaerő-piaci szolgáltatásban, és 886 fő nyílt munkaerő-piaci elhelyezkedése valósul meg. Az ügyfelek 85%-át a Somogy Megyei Kormányhivatal járási foglalkoztatási osztályai irányítják a projektbe, mint nyilvántartott álláskeresőket, de lehetőség van arra is, hogy akik a foglalkoztatási osztályokon nem regisztráltak, de szeretnének munkába állni, közvetlenül forduljanak hozzánk segítségért.

Szolgáltatások
Somogy megyében a következő szolgáltatási elemek vehetők igénybe:
  • egyéni fejlesztési terv készítés
  • egyéni munkatanácsadás
  • pszichológiai tanácsadás
  • szociális információnyújtás
  • személyre szóló állásfeltárás és elhelyezés
  • munkaerő-piaci visszalépést és beilleszkedést segítő reintegráló csoportos foglalkozás
  • motivációs csoportos foglalkozás
  • egyéni pályatanácsadás- pályamódosítási tanácsadás
  • egyéni álláskeresési tanácsadás
  • álláskeresési technikák oktatása